PLENER MALARSKI ,,SZMARAGDOWE POLA” FUNKA 2020

W dniach od 7-9.10.2020r., pięcioro naszych uczniów: Julia Reszczyńska kl. 7b, Marceli Michorzewski kl. 7b, Maria Stacherska kl. 7c, Beata Drewczyńska kl. 7c, Kacper Gierszewski kl. 7c pod opieką. p. Magdaleny Czarnowskiej wzięło udział w IV edycji pleneru malarskiego zorganizowanego przez Urząd Miejski i Muzeum Janusza Trzebiatowskiego w Chojnicach. Motywem przewodnim obrazów była otaczającą nas przyroda w temacie ,,Szmaragdowe pola”. Najlepiej wyróżnioną pracą i super mistrzem pleneru malarskiego została uczennica naszej szkoły Maria Stacherska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Celem pleneru było:

- promowanie oraz motywowanie młodych ludzi do pracy twórczej,

- integracji młodzieży o wspólnych celach i zainteresowaniach,

- przybliżenie specyfiki pracy w plenerze,

- rozwijanie wrażliwości na piękno i przyrodę Ziemi Chojnickiej,

- pogłębienie wiedzy na temat historii.

W najbliższych dniach w podziemiach kościoła gimnazjalnego przy Placu Kościelnym w Chojnicach planowany jest wernisaż wystawy poplenerowej Funka 2020. Dodatkowo najciekawsze prace każdego ucznia zostaną wyeksponowane w gablotach na Starym Rynku w centrum miasta.