TYDZIEŃ KASZUBSKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Nasza świetlica  w uroczystym tygodniu po Świętach Wielkanocnych zorganizowała „Tydzień Kaszubski”. To wydarzenie wywołało wśród naszych uczniów wiele ciekawych pomysłów i fajnych atrakcji. A mianowicie zaczęło się od wykładu i prezentacji multimedialnej  poszerzającej zakres wiedzy o Kaszubach. Uczniowie mieli również za zadanie wykonywania  różnorodnych prac plastycznych: „Sowy Kaszubskie” oraz „Pejzaże Kaszubskie”.  Zajęcia artystyczne przeprowadzane były metodą wyklejanki oraz malowania pastelami i farbami. W piątek odbyły się także zajęcia komputerowe tworzące gry kaszubskie na portalu „Wordwall”.  Kulminacją „ Tygodnia Kaszubskiego” zaowocował  występ muzyczny ucznia reprezentującego naszą szkołę Tomasza Roczyńskiego w „Zespole Pieśni i Tańca Bławatki”.  Niniejsze nagranie jest dostępne na stronie szkoły. Wszelkie działania poszerzające zakres nabytej wiedzy skłoniły nas do nawiązania połączenie z Muzeum w Chojnicach. Wszystkie owoce naszych działań zostaną przekazane oraz prezentowane w Muzeum Chojnickim. Dziękujemy wszystkim uczniom, „Zespołowi Pieśni i Tańca Bławatki” oraz Muzeum w Chojnicach za moc starań i wielkie  zaangażowanie.

organizatorzy;

mgr Agnieszka Kuczyńska