Studio Piosenki METRO

Studio Piosenki METRO Chojnice prowadzona jest “pod skrzydłami” twórców polskiego musicalu - Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, którzy przez blisko 30 lat  wychowali całe pokolenia artystów. Można ich spotkać na scenach całego kraju i nie tylko.

Ideą Studia Piosenki Metro jest wyłonienie, kształcenie, ukierunkowanie a także nieustanny rozwój talentów artystycznych, którym pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów umożliwia się prezentacje swoich zdobytych umiejętności na deskach Teatru Muzycznego Studio Buffo w Warszawie.

Program nauczania stworzony przez wybitnego reżysera, choreografa i kompozytora oparty jest na twórczości musicalowej (przechodzącej w ostatnich latach swój renesans)
i nie tylko. Poznawane są różne gatunki muzyczne- pop, rock, jazz...Duży nacisk kładziemy jednocześnie na sam warsztat pracy. Emisja głosu, technika, analiza i zrozumienie utworu, praca z mikrofonem, obycie ze sceną jak również sam ruch sceniczny.

Zajęcia odbywają się w grupach tak, by każdy uczestnik mógł uczyć się poprzez obserwację i pracę w zespole. Nie ma znaczenia czy uczeń już śpiewa, czy zaczyna swoją przygodę z piosenką. Nasza placówka to także miejsce na świetną zabawę, spełnianie swoich marzeń poprzez współtworzenie artystycznej grupy o tych samych zainteresowaniach, którą jest po prostu muzyka. Uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w próbach wystawianych spektakli w Studio Buffo w Warszawie, spotkać się
z aktorami, muzykami, podejrzeć prawdziwe “życie teatru” z niedostępnej dla publiczności strony.

Zajęcia Studia Piosenki Metro odbywać się będą w Szkole Podstawowe nr 1
w Chojnicach przy ul. 31 Stycznia 21/23, gdzie zapewniona zostaje sala specjalnie przygotowana do tego typu zajęć - ćwiczeń, twórczej pracy i recitali. Wyposażona w profesjonalne nagłośnienie, scenę, fortepian, mikrofony oraz oświetlenie sceniczne.

Zapraszamy wszystkich chcących śpiewać, rozwijać się, poszerzać swoje horyzonty, a przy tym dobrze się bawić! Już wkrótce dokładne informacje. Zapraszamy na naszą stronę na facebooku.