Świetlicowe aktualności

Kochani rodzice od jakiegoś czasu pracujemy zupełnie inaczej. Praca szkół, a tym samym świetlic szkolnych, przeniosła się do rzeczywistości wirtualnej. Wiemy, że okres kwarantanny jest czasem trudnym zarówno dla Państwa, jak i dzieci. Dlatego przygotowałyśmy dla Państwa i naszych świetliczaków padlet, w którym umieściłyśmy informacje i ciekawe linki z propozycjami na spędzenie czasu z dziećmi w domu (wirtualne spacery po muzeach i wystawach całego świata, teatr online, lot w kosmos,spacer po ZOO,nauka gry w szachy online, audiobooki, e-booki, trochę ruchu, ciekawe platformy edukacyjne, propozycje ciekawych prac plastycznych itp.) Padlet jest regularnie aktualizowany. Właściwie codziennie pojawiają się w nim nowe propozycje dla Państwa i dzieci.Zachęcamy do skorzystania.

https://padlet.com/jagodawen1/16q37yptf0oq

Polubcie naszą stronę świetlicową na facebooku :)

https://www.facebook.com/SwietlicaSP1Chojnice/

Dzielcie się z nami tym jak spędzacie czas. Róbcie zdjęcia prac, nagrywajcie krótkie filmiki jak śpiewacie, tańczycie, gracie na instrumencie, nagrywajcie pozdrowienia itp. Pomysłów macie na pewno wiele :) Prześlijcie je do nas przez e-dziennik lub messengera, chętnie wrzucimy je na stronę świetlicową na facebooku.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje dla nas zapraszamy do kontaktu przez e-dziennik.


    

I spy... Świetliczaki bawią się w detektywów.

I spy...  - nasz sposób na popołudnia w świetlicy. Bawimy się w detektywów przy okazji doskonaląc umiejętność spostrzegania i koncentracji uwagi. Odrobina rywalizacji sprawia, że bawimy sie świetnie i uśmiechy nie schodzą z naszych twarzy.

Jesienny pejzaż

Jesień to pora roku, która zachwyca nas swoimi barwami i przepięknymi widokami. Świetliczaki po raz kolejny doskonale uchwyciły wielobarwność i kolorystykę tej pory roku i wykonały piękne prace plastyczne.

Malowane bez pędzla - Jesienne drzewa

Gdy za oknem szaro i deszczowo świetliczaki się nie nudzą.
Jesienna aura zainspirowała nas do stworzenia kolejnych prac plastycznych. Tym razem własnymi palcami przenieśliśmy na papier obraz zza okna: żółte, czerwone, brązowe jesienne drzewa. Kontrast, jaki udało nam się uchwycić...

Jesienne drzewa

Wrzesień i październik to miesiące, w których piękne barwy
jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat.
W tym czasie w naszej świetlicy powstają prace inspirowane tą piękną porą roku.

Sowy

Sowa, to takie dziwne ptaszysko, jak fama głosi, sowa wie wszystko:)

Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej

Przypominamy, że zapisu ucznia do świetlicy szkolnej dokonuje się corocznie, poprzez wypełnienie karty zapisu.
"Karty zapisu ucznia do świetlicy" dostępne są u wychowawców świetlicy.
W tym roku szkolnym świetlica szkolna zapewnia opiekę tylko uczniom, których rodzice pracują.

Życzenia wakacyjne

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły z okazji nadejścia upragnionych wakacji życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku pełnego niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód, dużo zabawy i dobrego humoru.
Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i...
NA GÓRĘ